REDIS 2030
Препознајући важност образовања за решавање друштвених и економских изазова, Европска унија пружа континуирану подршку Србији у спровођењу реформе образовања. Пројекат "Јачање капацитета релевантних институција у оквиру Уговора о реформи сектора образовања у Србији - Оснаживање везе између запошљавања и социјалне инклузије" (скраћени назив: Подршка ЕУ за реформу образовања у Србији - REdiS 2030) део je Уговора о реформи сектора образовања, којим се подржава пружање квалитетних образовних могућности, у складу са потребама тржишта рада.
Пројекат вредан 2,7 милиона евра започео је са реализацијом марта 2019. године и трајаће до марта 2022. године. Корисници пројекта су Министарство просвете, науке и технолошког развоја, Завод за унапређивање образовања и васпитања, Завод за вредновање квалитета образовања и васпитања, Национални просветни савет, Савет за стручно образовање и образовање одраслих, Национални савет за високо образовање, Агенција за квалификације, Национално акредитационо тело и друге надлежне институције.
Пројектне активности усмерене су на:
- Јачање капацитета кровних образовних установа, са циљем боље координације, сарадње и примене секторског приступа;
- Креирање јавних политика на основу података, ефикасније праћење и извештавање о систему образовања, и подршку изради новог стратешког оквира за развој образовања до 2030. године;
- Механизме за осигурање квалитета на свим нивоима образовања;
- Унапређење информисаности грађана о току реформе образовања;
- Успостављање система признавања претходног учења, као и на
- Успостављање дијалога о образовним политикама са свим релевантним актерима.